یکی از روز مره ترین و پر کاربردترین وسایل مورد استفاده برای کاربردهای گوناگون اعم از آرایشی، بهداشتی، زیبایی و حتی کاربرد های صنعتی پمپ اسپری غلیظ پاش است. علاوه بر موارد گفته شده، از پمپ اسپری غلیظ پاش برای پمپ های روغن پاش، فوم پاش و محصولاتی که غلیظتی به مانند کرم دارند نیز استفاده می شود. ساختار یک اسپری های غلیظ پاش همانند پمپ غلیظ پاش که شامل یک پمپ و یک لوله باریک با اندازه های مختلف است که به یک مخزن در زیر پمپ متصل می باشد.

تکنولوژی ساخت اسپری غلیظ پاش 

تزریق پلاستیک یکی از مدرن ترین و در عین حال کاربردی ترین تکنولوژی های حال حاضر دنیا است که برای تولید انواع محصولات پلاستیکی مانند پمپ غلیظ کش و انواع اسپری غلیظ پاش مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از این تکنولوژی امکان تولید محصولات متنوع پلاستیکی با اشکال، اندازه، سایز و کاربری های مختلف، فراهم شده است. اسپری غلیظ پاش نیز یکی از محصولاتی که با استفاده از این فرآیند (تزریق پلاستیک) تولید می شود. با استفاده از این تکنولوژی و با داشتن تجهیزات صنعتی معمولی، می توان انواع پمپ اسپری غلیظ پاش با تیراژ بالا را تولید نمود. گروه تولیدی صنعتی تیک پمپ با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن تزریق پلاستیک و خط تولید کانلا بومی، این امکان را در اختیار دارد که انواع پمپ غلیظ پاش و اسپری غلیظ پاش برای کاربردهای مختلف را تولید نماید. این محصول در حوزه های مختلف آرایشی، برای اسپری مواد مختلف آرایشی، حوزه بهداشتی، برای اسپری مواد ضد عفونی کننده و … مورد استفاده می باشد. همچنین زاویه پاشش از نکات مهم دیگری است که در مورد این پمپ اسپری مصداق دارد.

انواع اسپری غلیظ پاش

چند پارامتر مهم در تولید پمپ غلیظ پاش که اسپری غلیظ پاش نیز جزئی از آن محسوب می شود، مد نظر قرار می گیرد که عبارتند از:

  • زاویه پاشش پمپ اسپری
  • سایز درب مخزن
  • اندازه لوله نی

همچنین ساختار داخلی این نوع از پمپ های دستی اعم از رقیق پاش و غلیظ پاش عمدتا از از جنس مواد استیل می باشد. البته استیل بودن فنر داخل پمپ مزیت محسوب نمی شود بلکه بعنوا یک چالش در بحث کنترل کیفیت محسوب می گردد. علت آن است که بعد از خرید پمپ غلیظ پاش و استفاده از آن، به مرور زمان فنر داخل اسپری غلیظ پاش با محلول داخل مخزن واکنش شیمیایی برقرار می کند و این امر منجر به خوردگی و از بین رفتن تدریجی فنر می شود.

همانطور که گفته شد پمپ اسپری های غلیظ پاش بر اساس پارامتر های مختلفی تقسیم بندی می شوند. پارامتر هایی مانند زاویه پاشش، سایز دهانه، رنگ و طول نی داخل مخزن. مثلا آن دسته از اسپری غلیظ پاش که برای مصارف مختلف بهداشتی استفاده می شوند، نسبتا مخازنی دارای دهانه پهن و بزرگ دارند. حال آنکه آن دسته از انواع پمپ تریگر برای مصارف و آرایشی و درمانی استفاده می شوند معمولا مخازن با دهانه کوچتر دارند. 

رنگ پمپ اسپری غلیظ پاش یا پمپ تریگر نیز پارامتر حائز اهمیت دیگری است. مثلا یک غلیظ پاش با رنگ آبی یا سبز می تواند برای محصولات آرایشی مانند انواع کرم یا لوسیون کارکرد خوبی داشته باشد. در طرف مقابل یک تریگر غلیظ پاش با رنگ قرمز یا مشکی در کارکرد های صنعتی مناسب تر خواهد بود. همچنین رنگ غلیظ پاش با توجه به نوع و مقدار محصول درون اسپری غلیظ پاش نیز می تواند تعیین شود که هارمونی مناسبی برای محصول ایجاد شود.


پمپ غلیظ پاش M55 - محصول گروه تولیدی و صنعتی تیک پمپ