پمپ لوسیون یک دستگاه ساده و در عین حال راه حل مناسبی برای پخش انواع لوسیون ها، صابون مایع، شامپو، نرم کننده ها و سایر محصولات مایع خانگی و حتی گاها صنعتی است هستند. مکانیزم این دستگاه به گونه ای است که در هر بار پاشش میزان مشخصی از محصول را توزیع می کند و بدین ترتیب کنترل دقیقی از میزان خروج مایع اراده می نماید. اما یک پمپ لوسیون از چه اجزایی تشکیل شده است و فرایند خروج مایع به چه نحوی است؟ در این مقاله تمام اطلاعات لازم در مورد این نوع از پمپ غلیظ پاش را به دست خواهید آورد.

پمپ لوسیون چیست؟

یکی از رایج‌ترین دستگاه‌های پخش برای اقلام مایع، پمپ لوسیون است که در اندازه‌ ها و شکل‌ های مختلف وجود دارد. در صنعت زیبایی، آرایشی بهداشتی و همچنین محصولات مراقبت‌های شخصی و زیبایی، انواع مختلفی از پمپ لوسیون در دسترس هستند و به‌طور خاص با توجه به کاربرد محصول و همچنین ظرفی که با آن جفت می‌شود ساخته می گردند. نکته حائز اهمیت آن است که همه پمپ های صابون یا همان پمپ لوسیون، در واقع پمپ غلیظ پاش نیستند. در واقع پمپ لوسیون به طور خاص برای پاشش مایعات غلیظ و چسبناکی مانند نرم کننده، مواد شوینده، شامپو، مایع ظرفشویی و برخی دیگر از مایعات غلیظ استفاده می شود. بدین ترتیب، هر چه مایع غلیظ تر باشد، پمپ لوسیون باید قدرت بیشتری برای تحویل و پاشش محصول داشته باشد.

نحوه عملکرد پمپ لوسیون

عملکرد پمپ لوسیون بدین صورت است که یک پمپ قابل جابجایی در دهانه بالایی بطری قرار می گیرد. این پمپ بوسیله یک نی به طول مشخص به محلول داخل بطری مرتبط است. با اعمال فشار بر پمپ و طی عمل پمپاژ محلول به بالا هدایت شده و از بطری خارج می شود. نی استفاده شده در این محصول را نی صنعتی غلیظ پاش می نامند. در گروه تولیدی و صنعتی تیک پمپ این امکان وجود دارد که طول نی توسط مشتری انتخاب شود.

اجزای تشکیل دهنده پمپ غلیظ پاش

با ما در ادامه مقاله همراه باشید ...