پمپ غلیظ پاش
12
جولای

پمپ غلیظ پاش و انواع پلاستیک – مقاله ۵

توانایی یک آمیزه کار حرفه ای این می باشد که بداند چگونه به صورت اثر گذاری از اجزاء آمیزه کاری بهره ببرد تا مجموعه ای از خاصیت های مطلوب را در محصول پایانی با حداکثرترین قیمت ممکن آماده کند. در آمیزه کاری یک کامپوزیت یکی از اجزاءاصلی و مهم پلیمر پایه می باشد که به دو دسته پلاستیک های کالایی ( PP-PS-PVC-PE ) و دسته ی پلاستیک شبه کالایی ( PET-MMA-ABS و سلولزها) گروه بندی شده است. که ب دلیل خواص هر یک از آن ها ممکن است با هزینه ی بسیاری ارایه شود مانند ABS به دلیل مستحکم بودن در برابر ضربه یا MMA با در نظر گرفتن شفاف بودن و خاصیت نوری داشتن.
دارای خاصیت خاص برای انتخاب قطعه های پلاستیکی و سفارش آن ها به سازندگان

۱-ویسکوزیته مذاب: که این خاصیت چگونگی فرایند پلیمر را تعیین کرده است. TFFدارایویسکوزیته مذاب بالایی می باشد و نایلون دارای ویسکوزیته مذاب پایینی می باشد.
۲-دمای قالب گیری: که عبارت است از کمترین دمای فرایند برای ویسکوزیته مذاب (تارسیدن به سطح مطلوب قالب گیری) در این زمینه پلاستیک های مهندسی به دمای حداکثری نیازمند بوده و همچنین پلیمر PE به دمای کمی نیازمند بوده تا سطح مطلوب قالب گیری فراهم شود.
۳-سختی و انعطاف پذیری : PVC نرم نشده (هموپلیمر) و پلی استرهای گرما سخت بسیار سخت می باشند. و پلاستیک های EVA و LDPE نرم شده بسیار منعطف هستند.
۴-استحکام : پلاستیک های مهندسی باید استحکام زیادی داشته باشند در صورتیکه پلیمرهای اولفینی ( PE و PP ) استحکام چندانی نیازمند نیستند.
۵-سختی: گرما نرم های به طور غالب از سطح سخت بسیاری برخوردار هستند.
۶-مقاومت خراشیدگی: گرما سخت های پلی استر و UF مقاومت خراشیدگی خوبی دارا هستند و پلی استایرن ها علیرغم سختی بالا مقاومت خراشیدگی ضعیفی دارا می باشند.
۷-براق بودن : استات سلولزها-پلی سولفون ها دارای سطحی براق و شفاف می باشند.
۸-شفافیت : شفافیت پلاستیک با درصد انعکاس نور سنجیده می شود تعداد اندکی از پلاستیک ها دارای شفافیت خوبی هستند مانند MMA-PS و پلی کربنات ها.
۹-مقاومت در برابر زرد شدن: پلی استایرن ها هنگامی که دربرابر نور قرار بگیرند زرد می شوند اما پلی متیل متاکریلات ها دربرابر نور و زرد شدن مقاومت دارند.
۱۰-استحکام ضربه ای: پلی استایرن ها از استحکام ضعیفی برخوردار هستند و در حالی که پلاستیکی مثل ABS از استحکام ضربه ای خوبی برخوردار است حتی با این وجود که سختی زیادی دارند.
از جمله خاصیت هایی که می توان برای پلاستیک ها ذکر کرد موارد زیر است.
۱۱-مفتول پذیری(کمک به ساخت پمپ غلیظ پاش)
۱۲-مقاومت شیمیایی (در برابر اسیدها-بازها و…)
۱۳-مقاومت در برابر روغن و چربی(رعایت بهداشت برای تولید پمپ غلیظ پاش)
۱۴-مقاومت در برابر آلودگی(رعایت بهداشت برای تولید پمپ غلیظ پاش)
۱۵-مقاومت خزشی
۱۶-مقاومت شعله ای
۱۷-مقاومت حرارتی
۱۸-مقاومت جوی (آب وهوایی)
۱۹-مقاومت در برابر اشعه ها و ماوراء بنفش
۲۰-مقاومت شکست تنشی
۲۱-ثابت دی الکتریک
۲۲-استحکام دی الکتریک
۲۳-مقاومت ویژه الکتریکی
۲۴-جذاب آب
۲۵-نفوذپذیری
۲۶-انقباض قالبی(شکل گیری برای تولید پمپ غلیظ پاش)
۲۷-قابلیت جوشکاری(پیوند دادن)
۲۸-قیمت(به صرفه بودن برای استفاده در تولید پمپ غلیظ پاش)
معرفی نام تجاری چند پلاستیک (گرمانرم)
آبکاری پلاستیک ها

پلاستیک و خاصیت نارسانایی

با در نظر گرفتن این موضوع که پلاستیک دارای خاصیت نارسانایی است با روش آبکاری یک لایه رسانا(فلزی) بروی جسم پلاستیکی رسوب داده می شود.
در حال حاضر استفاده از قطعه های پلاستیکی آبکاری شده در صنعت های گوناگون رشد بسیار داشته است می توان به صنایعی که این قطعه ها را در آن ها بسیار می توان پیدا کرد صنعت اتوموبیل سازی، صنعت الکترونیک، صنعت تولید لوازم خانگی(وسایل کاربردی مانند پمپ غلیظ پاش) و تولید وسایل شخصی خاطر نشان کرد.
به علت های بسیاری استفاده از پلاستیک و آبکاری آن ها برای تولید قطعه ها مورد توجه قرار گرفت.
۱-آزادی بیشتر در طراحی و انتخاب قطعه
۲-وزن کمتر در مقایسه با قطعات از جنس دیگر
۳-حذف عملیات دوباره کاری مانند(پرداختکاری سطح)
۴-قابلیت انعطاف بیشتر در قیاس با قطعات مشابه فلزی
۵-هزینه کمتر
از راه هایی که در حال حاضر برای آبکاری قطعه های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد می توان به دو راه ۱-الکترولیتی ۲-الکترولس اشاره داشت. با درنظر گرفتن این موضوع که بسیاری از پلاستیک ها دارای توانایی آبکاری هستند ولی توانایی و میزان چسبندگی لایه آبکاری به آن گروه از پلاستیک هایی اطلاق می شود که پس از آبکاری چسبندگی مناسبی بین پوشش و قطعه پلاستیکی بوجود بیاورند.
پلاستیک هایی که آبکاری آن ها امکان پذیر می باشد عبارتند از:
• آلیاژABS
• پلی سولفون
• نایلون
• پلی استر
• پلی اتراترکتون( Polyetheretherkeetone )
• پلی پروپیلن
• پلی آریل اتر
• پلی فنیل اکسید
• PTFE
• پلی اتریمید